W dniu 1 stycznia 2014 r. po raz siódmy odbył się już tradycyjny Rajd Noworoczny organizowany przez Pleszewski Oddział PTTK.

Na start o godzinie 14:00 pod restauracją „Baks” stawili się członkowie i sympatycy PTTK. Powitania uczestników rajdu dokonał prezes Oddziału PTTK Pleszew kolega Marcin Czerwiński, który przed wyruszeniem na trasę przedstawił krótką informację z działalności Oddziału PTTK w 2013 r., a zwłaszcza przedstawił nowy Zarząd Oddziału, wybrany na w lutym 2013 roku. Po złożeniu Życzeń Noworocznych uczestnicy wyruszyli na trasę.

Piękna i wręcz upalna pogoda jak na styczeń towarzyszyła uczestnikom udającym się na trasę rajdu, która prowadziła przez Baranówek na najwyższe wzniesienie okolic Pleszewa, nazywane Gołębią Górą. Uczestnikom rajdu brakowało śniegu, który często towarzyszył tym wyprawom.

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

Po drodze docierały kolejne osoby, które spóźniły się na miejsce zbiórki. Na szczycie wzniesienia czekała już grupa biegaczy, która wyprzedziła piechurów na trasie. Na miejscu był tradycyjny szampan i życzenia noworoczne, a także poczęstunek, przyniesiony przez uczestników we własnym zakresie. W tym roku padł rekord frekwencji bo na Gołębiej Górze zameldowało się 36 osób i pies.

W związku z piękną pogodą, uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tego rajdu i z obietnicą, że na pewno za rok znów się spotkają, rozstali się w Pleszewie.

Rajd Noworoczny na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Oddział PTTK , a często uczestnicy tego rajdu tylko raz w roku mają możność spotkania się w takim gronie. Mamy nadzieję, że popularyzacja pieszych wędrówek jako aktywnego spędzania czasu będzie coraz większa, bo przecież przez oderwanie się od codziennych obowiązków daje największy odpoczynek.

Zainteresowanych zapraszamy do albumu - VII RAJD NOWOROCZNY 2014

Marcin Czerwiński – Prezes Oddziału PTTK Pleszew