Po raz piętnasty Oddział PTTK Pleszew przy dużej pomocy Sport Pleszew Sp. z o.o. z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizował rajd „Powitanie wiosny”. Rajd odbył się 21 marca. Frekwencja, jak co roku dopisała, w rajdzie wzięło udział 72 uczniów z Zespołu Szkół Podstawowych nr 3 w Pleszewie pod opieką 7 nauczycieli. Wieloletnim komandorem tego rajdu jest Marcin Czerwiński, kierownikiem trasy Mirosław Kubiak a sprawami organizacyjnymi zajmował się Stanisław Kałka. Warto wspomnieć, że osoby te są Przodownikami Turystyki Pieszej PTTK.

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

W tym roku został zmieniony start rajdu, który rozpoczynał się na pleszewskim rynku i prowadził ulicami: Kaliską, Niepodległości, Piaski a następnie do pleszewskich Plant. W Plantach był mały odpoczynek. Następnie uczestnicy rajdu udali się na zakończenie imprezy do parku wodnego „Planty” a właściwie na kręgielnię, która tam się znajduje.

W kręgielni na uczestników czekały już drożdżówki i herbata. Posileni uczestnicy zdobyli siłę, aby rozegrać turniej bowlingowy. Turniej był rozgrywany klasami – każda klasa miała po 50 rzutów i ta, która strąciła najwięcej kręgli wygrywała. Wielkie emocje trwały do ostatniego rzutu, bo walka była bardzo wyrównana.

Pierwsze miejsce zajęła klasa 2C, która zdobyła główną nagrodą w postaci wielkiego pucharu pełnego cukierków. Każda z klas otrzymała również nagrody w postaci paletek, skarbonek oraz piłek, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew. Uczestnicy rajdu otrzymali także książeczkę turystyki pieszej, w której można zapisywać swoje wycieczki piesze, by uzyskać odpowiednią ilość punktów na zdobycie Odznaki Turystyki Pieszej.

Uczestnicy wracali do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także i inne szkoły przyłączą się do wspólnego wędrowania.

Zapraszamy do albumu zdjęć z rajdu - RAJD POWITANIE WIOSNY 2014

Opracowanie: Marcin Czerwiński
Foto: Marcin Czerwiński, Stanisław Kałka, Mirosław Kubiak.