napis-ozdoba (29 kB)

W dniu 1 stycznia 2017 odbył się jubileuszowy bo już 10 Rajd Noworoczny. Jak co roku początek rajdu był pod restauracją Baks gdzie uczestnicy zbierali się na godzinę 14:00.

Z okazji jubileuszu nie odbyło się bez niespodzianek. Pierwszą niespodzianką były naklejki wydane specjalnie z okazji rajdu. Taką naklejkę otrzymał każdy uczestnik rajdu. Na starcie też był specjalnie przygotowany plakat przez kolegę Mirosława Kubiaka, na którym były zdjęcia z poprzednich dziewięciu rajdów. Uczestnicy mogli odszukać się na tych zdjęciach i zobaczyć jaka była pogoda w poszczególnych latach.

Uroczystego otwarcia rajdu tradycyjnie dokonał prezes Oddziału PTTK Pleszew, kolega Marcin Czerwiński, który przedstawił krótką statystykę i najważniejsze wydarzenia z działalności Oddziału za 2016 rok oraz przypomniał skład Zarządu Oddziału.

Trasa rajdu tradycyjnie biegła do Baranówka a następnie w kierunku Kowalewa na najwyższe wzniesienie okolic Pleszewa, które nazywane jest Gołębią Górą. W momencie dojścia uczestników rajdu na wzgórze nadbiegła grupa biegaczy z Team Pleszew oraz nadjechały dwa samochody z uczestnikami rajdu. W sumie na wzgórzu nowy rok przywitały 63 osoby (w tym najmłodsza uczestniczka rajdu – Martyna Radomska, która dopiero miała trzy tygodnie). Tutaj na uczestników rajdu czekała następna niespodzianka w postaci szampana oraz serwowanych gorących kiełbas w bułce, które ufundowane zostały przez Oddział PTTK. Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnych poczęstunków przyniesionych przez uczestników. Pogoda dopisywała i dopiero jak słońce zaczęło już zachodzić uczestnicy skierowali się w kierunku Pleszewa.

Tuż przed Pleszewem czekała już ostatnia niespodzianka w postaci dużego pokazu ogni sztucznych.
Uczestnicy bardzo zadowoleni z rajdu obiecali powrócić w następnym roku.Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ


Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ


Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ